O nas

Chatka Puchatka powstała w 2013 roku. Jest bardzo nowoczesnym przedszkolem ukierunkowanym na zdobywanie umiejętności językowych oraz tworzenie optymalnych warunków do rozwoju małego człowieka. Dzieci spędzają swój dzień w maksymalnie 20-osobowych grupach. Każdy z naszych nauczyciel posiada tytuł magistra oraz jest z wykształcenia pedagogiem przedszkolnym i wszesnoszkolnym. Pod swoją opieką ma maksymalnie 10 dzieci. Jest odpowiedzialny za prowadzenie zajęć edukacyjnych zgodnie z podstawą programową dla przedszkoli, przygotowuje dzieci do konkursów, przedstawień i uroczystości. Opieka nad tak małą grupą to nie tylko gwarancja poczucia bezpieczeństwa, ale umożliwienie bardzo dokładnego poznania dziecka, jego osobowości, a to z kolei przeklada się min.: na to dobór materiału nauczania, dostosowanie zadań do poziomu wiedzy
i umiejętności.

W naszym Przedszkolu są III oddziały w których funkcjonuje obecnie 6 grup wiekowych:

oddział I  Maleństwa (2,5-3 latki)

Kangurki (3-4 latki)

oddział II  Sówki (3-4 latki)

Króliczki (4-5 latki)

oddział III Puchatki (5 latki)

Tygryski (6 latki-zerówka, roczne przygotowanie przedszkolne).

W Przedszkolu pracuje native speaker (obcokrajowiec), z którym dzieci porozumiewają się wyłącznie w języku angielskim. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie w każdej grupie wiekowej.

Ponadto raz w tygodniu odbywają się zajęcia:

- rytmika,

- zumba,

- szkoła tańca Cordex,

- radosna matematyka,

- gimnastyka akrobatyczna,

-katecheza.

Wszystkie zajęcia dodatkowe prowadzone są przez osoby posiadające specjalne kwalifikacje, kursy i uprawnienia do prowadzenia określonych zajęć.

Poza  nauką języka obcego Przedszkolaki rozwijają swoje zainteresowania w kołach zainteresowań:

- plastycznym "Mały artysta"

- muzycznym "Przedszkolak w świecie muzyki klasycznej"

- zabaw badawczych "Mały odkrywca"

Ponadto codzienną  realizację podstawy programowej wspieramy sprawdzonymi metodami: Dobrego Startu, Dziecięcej Matematyki, Czytania Globalnego, Pedagogiki Zabawy - Klanzy, Weroniki Sherborne, Rudolfa Labana, C.Orffa.

Każdego dnia dbamy o stworzenie optymalnych warunków do rozwoju i przygotowanie do pójścia do szkoły. Przedszkole jest wyposażone w tablice multimedialne, zabawki oraz gry edukacyjne. Posiadamy własny, atestowany plac zabaw - dostępny wyłącznie dla naszych podpoiecznych. Dzieci uczestniczą w imprezach miejskich, konkursach ogólnopolskich, wyjeżdżają do ciekawych pod względem edukacyjnym miejsc, do przedszkola zapraszamy ciekawych gości.

W Chatce Puchatka dbamy o wszechstronny rozwój naszych Podopiecznych, staramy się tworzyć miejsce przyjazne Dzieciom
i ich Rodzinom. W naszym Przedszkolu każde Dziecko jest ważne, a Jego problemy zauważone. Maluchy tęskniące za Rodzicami nie pozostają same sobie, ale są poddane szczególnej trosce i opiece. Panie nauczycielki starają się jak najbardziej zająć
i umilić im czas, aby nie tęskniły za rodzicami. Wspieramy również rodziców - staramy się im pomóc w rozwiązaniu różnych problemów wychowawczych i życiowych.

Dzięki tym wszystkim atutom dzieci, które ukończą nasze Przedszkole, będą bardzo dobrze przygototwane do podjęcia nauki
w szkole podstawowej.

Sale w naszym Przedszkolu są monitorowane, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni i na bieżąco obserwować swoje pociechy - nie ponosząc za to żadnych dodatkowych opłat.

Przedszkole jest klimatyzowane (klimatyzacja działa wyłącznie podczas upałów i jest bardzo rozsądnie regulowana, aby nie wplywała negatywnie na zdrowie i samopoczucie dzieci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!